تفاوت ها چیست؟

تفاوت ها وب سایتی است که به بیان تفاوت میان دو مفهوم ، محصول ، زبان ها و فرهنگ ها و یا هر نوع چیزی می پردازد . در حقیقت این وب سایت مرجعی برای دانش افزایی در وب فارسی است

تفاوت ها چگونه کار میکند؟

تفاوت ها جهت تولید محتوای وب سایت خود با همکاری تنی چند از متخصصین و مترجمین کشور به تولید و یا ترجمه مقالات و مطالب مقایسه ای بین مفاهیم مختلف در وب فارسی می پردازد

همکاری با تفاوت ها چگونه است؟

تفاوت ها علاقمند است با مترجمین حرفه ای جهت ترجمه و همچنین متخصصین در حوزه های مختلف جهت تولید محتوا همکاری نماید. پیشنهاد میشوداز طریق فرم همکاری با ما ارتباط باشید

تفاوت بین دامنه های COM. وNET. چیست؟

تفاوت بین دامنه های COM. وNET. چیست؟

با نگاه کردن به نام این دو دامنه می توانید ایده ایجاد این دو را درک کنید. اما بعد از آن با توجه به رشد بالای کاربران اینترنت ،دو دامنه سطح بالا (TLD) بدون هیچ محدودیتی در دسترس عموم افراد قرار گرفت.

بطور کلی COM. برای مقاصد تجاری وNET. برای سازمان های مرتبط با شبکه مثل ISP ها که ازNET. استفاده می کنند، بکار می رود.

دستورالعمل ها برای ثبت دامنه در RFC 1591) Request for Comments 1591)  (درخواست برای نظرات ۱۵۹۱) مشخص شد.

آن روزها این دستورالعمل ها به شدت توسط یک سازمان به نام راه حل های شبکه  (Network Solutions) نگهداری می شد. ثبت نام از نام های دامنه اگر مطابق با RFC 1591 نبود،رد می شد.

دامنه Com. :

در RFC 1591 این دامنه به سازمان های تجاری، اختصاص یافته است.این دامنه بسیار رشد کرده است و نگرانی در مورد بار اداری و کارایی سیستم در صورتی که همین الگوی رشد ادامه داشته باشد، وجود دارد. زیر دامنه هایی برای تقسیم دامنه COM. در نظر گرفته شده است و از این پس برای ثبت نام های تجاری از این زیردامنه ها استفاده می شود.

دامنه NET. :

طبق RFC 1591 این دامنه برای ارائه دهندگان شبکه در نظر گرفته شده است یعنی کامپیوترهای NIC و NOC ، کامپیوترهای اداری، کامپیوتر های شبکه.  نتیجه این افتتاح com. وNET. برای هر کسی که ثبت نام کرده است.
کاربران می توانند نام دامنه خود را توسط هر registrar  توسط (ICANN ) ثبت کنند. رجیستری از هر ثبت نام دامنه مجاز اطلاعات مربوطه را دریافت کرده و با استفاده از یک سرویس خاص، پروتکل WHOIS منتشرخواهد کرد .

در حال حاضر کاربران می توانند برای درخواست ثبت نام دامنه خصوصی که اطلاعات WHOIS آن غیر قابل مشاهده برای عموم خواهد بود، ثبت نام کنند.

تفاوت بین دامنه های COM. وNET. چیست؟

COM. وNET.  اسامی TLD در دسترس عموم هستند.اما، امروزه حتی یک کسب و کار و یا شرکت شبکه ای ترجیح می دهد از COM. استفاده کند،چرا که این دامنه بین کاربران بسیار محبوب است و به سادگی در ذهن مردم ثبت می شود.

به جز سازمان های غیر انتفاعی بیشتر سازمان ها دامنه COM. را به عنوان اولین اولویت خود در ثبت دامنه تعیین می کنند.اما سازمان های بزرگ هر دو دامنه را ثبت می کنند و COM. را برای فعالیت های مرتبط با وب و NET. را برای ایمیل اختصاص می دهند.

از لحاظ فنی هیچ تفاوتی بین COM. وNET. وجود ندارد.

اگه از این مقاله خوشت اومده چرا با دوستات به اشتراک نمیزاری؟