تفاوت ها چیست؟

تفاوت ها وب سایتی است که به بیان تفاوت میان دو مفهوم ، محصول ، زبان ها و فرهنگ ها و یا هر نوع چیزی می پردازد . در حقیقت این وب سایت مرجعی برای دانش افزایی در وب فارسی است

تفاوت ها چگونه کار میکند؟

تفاوت ها جهت تولید محتوای وب سایت خود با همکاری تنی چند از متخصصین و مترجمین کشور به تولید و یا ترجمه مقالات و مطالب مقایسه ای بین مفاهیم مختلف در وب فارسی می پردازد

همکاری با تفاوت ها چگونه است؟

تفاوت ها علاقمند است با مترجمین حرفه ای جهت ترجمه و همچنین متخصصین در حوزه های مختلف جهت تولید محتوا همکاری نماید. پیشنهاد میشوداز طریق فرم همکاری با ما ارتباط باشید

تفاوت بین راکت بال و اسکواش چیست؟

تفاوت بین راکت بال و اسکواش چیست؟

راکت بال و اسکواش دو ورزش معروف هستند که هر دو در فضای داخلی و در اتاق های بسته با راکت و توپی کوچک همراه با تماشاگران دور تا دور فضای بسته بازی می شوند. در حقیقت شباهت های بین این دو ورزش آنقدر زیاد است که خیلی ها معتقند این دو نباید به عنوان دو ورزش جداگانه شناخته شوند.

با وجود این شباهت ها ، تفاوت هایی بین این دو ورزش وجود دارد که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرند پس با ما همراه باشید.

راکت بال:

راکت بال ورزشی است که داخل فضای داخلی با درهای بسته و استفاده از راکت و یک توپ توخالی پلاستیکی بازی می شود.
این اتاق بسته، کورت نام دارد و در کورت بر خلاف بدمینتون و یا تنیس هیچ توری برای جداکردن زمین دو یازیکن وجود ندارد.
در راکت بال تمام سطح زمین به جز منطقه ی ممنوعه می تواند مورد ضربه قرار بگیرد.
کورت مستطیل شکل است و ۱۲٫۲۰ متر طول ، ۶ متر عرض و ۶ متر ارتفاع دارد.  یک خط سرویس در فاصله ی ۴٫۵ متری از دیوار قرار دارد و بازیکنان باید برای سرویس زدن پشت آن خط بایستند.

توپ باید به زمین و سپس به دیوار روبرویی برخورد کند. سپس حریف باید با استفاده از راکت خود به توپ بازگشتی ضربه بزند.
هر بار که توپ قبل از ضربه ی بازیکن دو بار به زمین برخورد کند، ان بازیکن یک امتیاز را از دست می دهد.

بعضی راه های دیگر نیز برای امتیاز گیری در این بازی وجود دارد. راکت بال در دو بازی ۱۵ امتیازی انجام می شود
و اگر بعد از این دو بازی دو بازیکن مساوی بودند ، بازی سوم یا ۱۱ امتیاز انجام می شود و بازیکنی که دو دو بازی برنده شده باشد برنده ی کل مسابقه می شود.

اسکواش:

اسکواش ورزشی است که در یک چهاردیواری بسته و ضربه زدن با به یک توپ نرم پلاستیکی استفاده از راکت به دیوار بدون وجود هیچ توری در زمین انجام می شود.

نام این ورزش نشان دهنده ی توپ هایی است که قابل ضربه زدن می باشند. دیوار جلویی در اسکواش بزرگترین منطقه برای ضربه زدن است در حالی که دیوار پشتی، که محل ورود بازیکنان به زمین نیز می باشد، کوچک ترین منطقه برای ضربه زدن را شامل می شود.

بازیکن می تواند از مناطق سرویس زدن بازی را شروع کند.او باید به توپ در هوا طوری ضربه بزند که به دیوار مقابل برخورد کند.

بازی ها ۱۱ امتیازه می باشند و برنده باید حداقل ۲ اختلاف امتیاز با حریف خود داشته باشد.برنده ی مسابقه باید برنده ی ۳ بازی باشد.

 

تفاوت بین راکت بال و اسکواش چیست؟

– ابعاد زمین اسکواش ۹٫۷ ×۶٫۴× ۴٫۵ متر می باشد در حالی که اعاد زمین راکت بال ۱۲٫۲۰×۶×۶ است.

– راکت بال در دو بازی ۱۵ امتیازی انجام می شود و اگر بعد از این دو بازی دو بازیکن مساوی بودند ، بازی سوم یا ۱۱ امتیاز انجام می شود و بازیکنی که دو دو بازی برنده شده باشد برنده ی کل مسابقه می شود.

– بازی ها در اسکواش ۱۱ امتیازه می باشند و برنده باید حداقل ۲ اختلاف امتیاز با حریف خود داشته باشد.برنده ی مسابقه باید برنده ی ۳ بازی باشد.

– مناطق خارج از بازی و محدوده ی ممنوعه در هر دو بازی متفاوت است.

– در راکت بال بازیکن فقط می توان از ضربه ی سرویس خود امتیاز کسب کند در حالی که در اسکواش بازیکن می تواند از ضربه ی سرویس حریف نیز امتیاز بگیرد.

– در اسکواش فقط امکان زدن یک سرویس برای بازیکن وجود دارد در حالی که در راکت بال مانند تنیس بازیکن حق زدن دو ضربه ی سرویس را دارد.

اگه از این مقاله خوشت اومده چرا با دوستات به اشتراک نمیزاری؟