تفاوت ها چیست؟

تفاوت ها وب سایتی است که به بیان تفاوت میان دو مفهوم ، محصول ، زبان ها و فرهنگ ها و یا هر نوع چیزی می پردازد . در حقیقت این وب سایت مرجعی برای دانش افزایی در وب فارسی است

تفاوت ها چگونه کار میکند؟

تفاوت ها جهت تولید محتوای وب سایت خود با همکاری تنی چند از متخصصین و مترجمین کشور به تولید و یا ترجمه مقالات و مطالب مقایسه ای بین مفاهیم مختلف در وب فارسی می پردازد

همکاری با تفاوت ها چگونه است؟

تفاوت ها علاقمند است با مترجمین حرفه ای جهت ترجمه و همچنین متخصصین در حوزه های مختلف جهت تولید محتوا همکاری نماید. پیشنهاد میشوداز طریق فرم همکاری با ما ارتباط باشید

تفاوت بین موتور کراس و سوپرکراس چیست؟

تفاوت بین موتور کراس و سوپرکراس چیست؟

مسابقات موتور رانی یک ورزش هیجان انگیز است که سطح آدرنالین را نه تنها در شرکت کنندگان ، بلکه در تماشاچیان نیز بالا می برد.

دو اصطلاح موتورکراس و سوپر کراس آنقدر هیجان انگیز هستند تا طرفداران آن از جا بر خیزند و خود را به محل مسابقه، چه با پخش زنده بر روی تلوزیون و چه مکانی در جاده برسانند.

برای یک تماشاچی معمولی ، تفاوت چندانی بین این دو مسابقه ی هیجان انگیز وجود ندارد. اما کسانی که اندکی در باره ی دنیای مسابقات موتور سیکلت ها اطلاع دارند، می دانند که تفاوت های بسیاری میان این دو نوع از مسابقات وجود دارد.در این مقاله به بررسی این تفاوت ها می پردازیم.

 

موتور کراس:

موتور  کراس یک مسابقه ورزشی جاده ای است که در انگلستان در اوایل قرن ۲۰ از طریق آزمایشات موتور سیکلت که برای انتخاب برندگان در بسیاری از مهارت های مختلف سواری برگزار شد نشات گرفته است.

در حالی که آزمایش انجام شده  برای پیدا کردن راننده ای با مهارت حفظ تعادل مربوط میشد،در نهایت برای پیدا کردن سریع ترین راننده به عنوان موتورکراس در جاده ظهور پیدا کرد. در حالی که رقابت های اولیه به همان عنوان اشاره می کرد، بعد ها کلمه موتورکراس برای توصیف این مسابقات جاده ای به کار گرفته شد.

موتورکراس به زودی در بسیاری از کشورهای اروپایی بسیار محبوب شد و اولین قهرمان این رشته نیز از کشورهای اروپایی بود.

موتورکراس در سال ۱۹۶۶ توسط قهرمان این مسابقه ، تورستن هالمن به آمریکا معرفی شد.

مسابقات موتورکراس در زمین های باز (بیشتر در مناطق روستایی) در مسیر هایی به ابعاد ۰٫۵ تا ۲ مایل طول و ۱۶-۴۰ فوت عرض،برگزار می شوند.

مسیر عمدا نامنظم همراه با پستی و بلندی، منحنی ها و جهش است تا اطمینان حاصل شود که راننده تمرکز زیادی دارد و استادانه برای زنده ماندن در مسیر و رقابت با دیگر سواران به سمت راست و چپ می رود.

 

سوپرکراس:

سوپرکراس مسابقات موتور سیکلت جاده ای است که مشتق شده از موتورکراس و شامل مسابقه در مسیر های مصنوعی ساخته شده در داخل خاک ورزشگاه و دیگر مکان ها است.

در واقع، مسیر برای این مسابقه دائمی نیست و در داخل زمین بیس بال و فوتبال و ورزشگاه ها ساخته می شود.

محل برگزاری مسابقات سوپرکراس در داخل شهرها، بسیار تبلیغ شده و حتی در تلویزیون نیز نمایش داده می شوند.

از بسیاری جهات، سوپرکراس اختراع آمریکا در پاسخ به موتورکراس است.

گرچه مسیر این مسابقات طبیعی نیست، اما آنها سخت تر از مسیرهای موتورکراس می باشند. رویدادهای سوپرکراس در ایالات متحده ی آمریکا بسیار محبوب هستند و آنها پس از مسابقه ی NASCAR محبوب ترین رویدادها می باشند.

 

پس بطور خلاصه:

– مسیرها درسوپر کراس طبیعی نیستند و کوچکتر از مسیرهای موتور کراس می باشند.

– رویدادهای موتورکراس در صحنه طبیعی در یک محیط روستایی و پر از موانع و پستی و بلندی برگزارمی شوند. از سوی دیگر، رویدادهای سوپر کراس در داخل ورزشگاه در شهرها برگزار شده و به شدت  مورد تبلیغ قرار می گیرند.

– موتورکراس از قدیمی ترین مسابقات جاده های ورزشی است.سوپر کراس یک اختراع آمریکایی است در حالی که موتورکراس از انگلستان منشأ گرفته و به سایر کشورهای اروپایی راه یافته است.

– طول مسیر در موتورکراس می تواند ۰٫۵ تا ۲ مایل باشد در حالی که مسیر در سوپرکراس بسیار کوچکتر و در داخل ورزشگاه است.

اگر شما در مناطق روستایی زندگی می کنید، موتورکراس به قلب شما نزدیک تر است در حالی که سوپرکراس یک ورزش افراطی است که در شهر ها محبوب تر است.

اگه از این مقاله خوشت اومده چرا با دوستات به اشتراک نمیزاری؟