تفاوت ها چیست؟

تفاوت ها وب سایتی است که به بیان تفاوت میان دو مفهوم ، محصول ، زبان ها و فرهنگ ها و یا هر نوع چیزی می پردازد . در حقیقت این وب سایت مرجعی برای دانش افزایی در وب فارسی است

تفاوت ها چگونه کار میکند؟

تفاوت ها جهت تولید محتوای وب سایت خود با همکاری تنی چند از متخصصین و مترجمین کشور به تولید و یا ترجمه مقالات و مطالب مقایسه ای بین مفاهیم مختلف در وب فارسی می پردازد

همکاری با تفاوت ها چگونه است؟

تفاوت ها علاقمند است با مترجمین حرفه ای جهت ترجمه و همچنین متخصصین در حوزه های مختلف جهت تولید محتوا همکاری نماید. پیشنهاد میشوداز طریق فرم همکاری با ما ارتباط باشید

تفاوت بین کونگ فو و کاراته چیست؟

تفاوت بین کونگ فو و کاراته چیست؟

شما نمی توانید تفاوت بین کونگ فو و کاراته را درک کنید مگر این که سال ها آن ها رو مورد مطالعه قرار دهید و یا اینکه به آموختن و یا تمرین یکی از این دو هنر رزمی مشهور در جهان بپردازید.

غربی ها با کونگ فو و کاراته به وسیله ی بروس لی، بازیگری که این هنر های رزمی را در فیلم های موفق خود در هالیوود به تصویر کشید، آشنا شدند.

 

هر دوی این هنر های رزمی به یک اندازه هیجان انگیز هستند و کسانی که از تفاوت های ریز بین آن ها اطلاع ندارند تشخیص این که شخصی کونگ فو و یا کاراته را اجرا می کند، کار دشواری می باشد.

در این مقاله تفاوت ها  به بیان تفاوت بین کونگ فو و کاراته و تاثیرات هر یک بر دیگری می پردازد.

کونگ فو :

کونگ فو از مباعد شائولین در چین منشا گرفته است و مردم جزایر اوکیوانا، که قسمتی از امپراطوری چین بود، این هنر رزمی را آموزش دیده اند.

کاراته :

برخی از جزایر اوکیوانا در جنوب ژاپن ، از این هنر باستانی چینی اطلاع پیدا کردند و آن را فرا گرفت و ژاپن نیز از طریق این جزایر با کونگ فو آشنا شد.

آن ها روش مبارزه را دریافتند و قوانین جدید برای آن وضع کردند و کونگ فو تحت تاثیر فرهنگ ژاپنی قرار گرفت.

این جریان به پیدایش یک هنر رزمی متفاوت، یعنی کاراته ختم شد.

از تفاوت های بین این دو می توان به کاهش تعداد تکنیک ها و کارامد کردن روش توسط ژاپنی ها اشاره کرد.

در کاراته اجرای تکنیک ها نیز اصلاح شده است و شکل قبلی خود در کونگ فو را ندارد.

نکته ی جالب توجه این است که کشور کره، که زمانی تحت سلطه ی ژاپن بود و در جنگ جهانی دوم مستقل شد، کاراته را توسعه داد و هنر رزمی جدید و مشهوری به نام تکواندو را توسعه بخشید.

 

از دیگر تفاوت ها این است که حرکات در کونگ فو حول محور دایره ای می باشند که جلوه ی با شکوهی دارد. تعداد توقف ها و شروع مجدد در کونگ فو بسیار کمتر از کاراته می باشد و به همین دلیل است که کونگ فو را بیشتر با عنوان یک سبک لطیف و کاراته را بیشتر با عنوان یک سبک خشن شناسایی می کنند.

اما این باعث نمی شود که کونگ فو نسبت به کاراته قدرت کمتری داشته باشد، بلکه این قدرت پشت جلوه ی حرکات دایره ای پنهان می ماند.

این تکنیک ها باعث می شوند که کونگ فو کمی سحر آمیز تر به نظر بیاید در حالی که کاراته متعارف تر و ساده تر برای یادگیری به چشم بیاید.همانطور که پیش از این گفته شد ، تعداد تکنیک ها، حرکات و حتی لباس های فرم در کونگ فو بیشتر از کاراته می باشد.

 

با وجود این تفاوت های ظاهری، هر دوی این هنر های رزمی ، زمانی که توسط یک فرد ماهر انجام بگیرند، شگفت انگیز و عالی به نظر می آیند و انتخاب بین این دو فقط به معیارها و سلیقه ی شخص بستگی دارد.

نمی توان گفت که هیچ کدام از هنر های رزمی نسبت به دیگری برتری دارند.

 

پس بطور خلاصه:

– کونگ فو یک هنر رزمی چینی می باشد در حالی که کاراته مشابه همان هنر از ژاپن گرفته است.

– کاراته همان کونگ فوی اصلاح شده است و کونگ فو توسط مردم اوکیوانا به ژاپنی ها معرفی شد.

 – محور حرکات کونگ فو دایره ای می باشد و تکنیک های سخت تری دارد در حالی که در کاراته حرکات ساده و کارامد تر به نظر می رسند.

 – کونگ فو را بیشتر یک سبک لطیف و کاراته یک سبک خشن شناخته می شود.

اگه از این مقاله خوشت اومده چرا با دوستات به اشتراک نمیزاری؟

نوشته های مرتبط