تفاوت ها چیست؟

تفاوت ها وب سایتی است که به بیان تفاوت میان دو مفهوم ، محصول ، زبان ها و فرهنگ ها و یا هر نوع چیزی می پردازد . در حقیقت این وب سایت مرجعی برای دانش افزایی در وب فارسی است

تفاوت ها چگونه کار میکند؟

تفاوت ها جهت تولید محتوای وب سایت خود با همکاری تنی چند از متخصصین و مترجمین کشور به تولید و یا ترجمه مقالات و مطالب مقایسه ای بین مفاهیم مختلف در وب فارسی می پردازد

همکاری با تفاوت ها چگونه است؟

تفاوت ها علاقمند است با مترجمین حرفه ای جهت ترجمه و همچنین متخصصین در حوزه های مختلف جهت تولید محتوا همکاری نماید. پیشنهاد میشوداز طریق فرم همکاری با ما ارتباط باشید

تفاوت بین آهن و طلا چیست ؟

تفاوت بین آهن و طلا چیست ؟

آهن و طلا دو فلزهستند که تفاوت های بسیار زیادی دارند. وب سایت تفاوتها در این مقاله به تفاوت میان این دو فلز می پردازد. 

آهن فلزی با نماد شیمیایی Fe است در حالی که نماد شیمیایی طلا Au می باشد. آهن متعلق به اولین سری عناصر انتقالی است. طلا نیز یک فلز انتقالی است. این دو فلز عدد اتمی متفاوتی دارند.

عدد اتمی طلا ۷۹ است در حالی که عدد اتمی آهن ۲۶ است.این مهم است که بدانید که آهن فراوان ترین عنصر موجود در هسته درونی و بیرونی کره زمین است. در واقع به لحاظ فراوانی چهارمین عنصری است که در پوسته زمین یافت می شود.

طلا به صورت قطعه قطعه و یا دانه های نهفته در سنگ ها و در نهشته های آبرفتی موجود می باشد.

طلا فلزی پر زرق وبرق ونرم است و به انعطاف پذیری و چکش خواری معروف است.از سوی دیگرآهن به اندازه طلا چکش خوار نیست.البته هر دو به صورت جامد در دسترس می باشند.

آهن و طلا از نظر وزن اتمی با هم تفاوت دارند.

طلا فلزی با وزن اتمی استاندارد ۱۹۶٫۹۶ گرم در مول. درحالی که وزن اتمی استاندارد آهن ۵۵٫۸۴۵ گرم بر مول است.

این فلزات نقاط جوش مختلفی هم دارند.نقطه جوش طلا ۲۸۵۶ درجه سانتی گراد است در حالی که نقطه جوش آهن ۲۸۶۲ درجه سانتیگراد می باشد.نقطه ذوب این دو فلز نیز متفاوت است . به این صورت که فلز آهن در دمای ۱۵۳۸ درجه سانتی گراد ذوب می شود در حالی که نقطه ذوب طلا ۱۰۶۴٫۱۸ درجه سانتیگراد است.
آهن بسیار ارزان تر از طلا است. رنگ طلا زرد است، در حالی که آهن تازه به رنگ نقره ای است.
یکی از مهم ترین تفاوت های بین طلا و آهن این است که آهن زنگ می زند در حالی که طلا زنگ نمی زند. یکی دیگر از تفاوت های مهم بین این دو این است که طلا در طبیعت بصورت غیر مغناطیسی موجود می باشد، در حالی که آهن به شکل بسیار مغناطیسی در طبیعت وجود دارد.

آهن برخلاف طلا،از نظر شیمیایی بسیار فعال است. این تنها بدان معنی است که طلا در برابر اسیدهای معمولی، مقاومت می کند اما توسط مخلوط اسید تیزاب تخریب می شود.
چگالی طلا ۱۹٫۰۳ گرم در هر سانتیمتر مکعب است. از طرف دیگر چگالی آهن ۷٫۸۷ گرم در هر سانتیمتر مکعب است.

جالب است توجه داشته باشید که آهن ششمین عنصر فراوان در جهان است. ازسوی دیگر ذخایر طلا بسیار بیشتر از آهن است.

اگه از این مقاله خوشت اومده چرا با دوستات به اشتراک نمیزاری؟

نوشته های مرتبط