تفاوت ها چیست؟

تفاوت ها وب سایتی است که به بیان تفاوت میان دو مفهوم ، محصول ، زبان ها و فرهنگ ها و یا هر نوع چیزی می پردازد . در حقیقت این وب سایت مرجعی برای دانش افزایی در وب فارسی است

تفاوت ها چگونه کار میکند؟

تفاوت ها جهت تولید محتوای وب سایت خود با همکاری تنی چند از متخصصین و مترجمین کشور به تولید و یا ترجمه مقالات و مطالب مقایسه ای بین مفاهیم مختلف در وب فارسی می پردازد

همکاری با تفاوت ها چگونه است؟

تفاوت ها علاقمند است با مترجمین حرفه ای جهت ترجمه و همچنین متخصصین در حوزه های مختلف جهت تولید محتوا همکاری نماید. پیشنهاد میشوداز طریق فرم همکاری با ما ارتباط باشید

تفاوت بین آب و مایع چیست؟

تفاوت بین آب و مایع چیست؟

آب و مایع دو واژه ای هستند که اغلب به عنوان کلماتی که معنای مشابه دارند اشتباه گرفته می شوند. اگر بخواهیم در معنی لغات دقیق شویم در می یابیم که تفاوت زیادی در ماهیت دو کلمه آب ومایع وجود دارد. در این مقاله وب سایت تفاوت ها به بررسی این تفاوت میپردازد.

آب :

آب بیشترین ترکیبی است که بر روی سطح زمین یافت می شود. حدود ۷۰ درصد از سطح این سیاره را پوشش می دهد

نقطه ذوب آب ۰ درجه سانتیگراد و نقطه جوش آن ۹۹٫۹۸  درجه سانتیگراد است. آب کاربردهای فراوان دارد ، در تهیه غذا، درمان بیماری های مختلف،در کشاورزی، آبیاری، نوشیدنی ها و مصرف روزانه استفاده می شود.

از سوی دیگر، آب، تحت شرایط عادی مایع است و در شرایط مختلف تبدیل به یخ وبخار می شود.

جالب است توجه داشته باشید که آب به دو شکل اولیه در دسترس می باشد آب سنگین و آب سبک

آب سنگین محتوی سطح بالاتر از حد متوسط دوتریوم است که تقریبا مساوی آب سالم استآب سبک، سطوح پایین تری از  دوتریوم را دارد.

آب یک ترکیب شیمیایی است که با ترکیب دو اتم هیدروژن و یک اتم اکسیژن به وجود آمده است . آب بی مزه و بی بو است. حقیقت این است که آب مایع است. از این رو است که در هر مایعی ترکیبی از آب وجود دارد .

مایع :

مایع در واقع یکی از حالات ماده است، دو حالت دیگر جامد و گاز است.

در واقع به عنوان یک ماده، چگالی مایع بسیار نزدیک به جامد است، اما بسیار بالاتر از گاز است. از این رو مایع به عنوان ماده چگال در نظر گرفته می شود.  مایع بدلیل قابلیت جاری شدن، سیال نیز نامیده می شود.

از سوی دیگر، مایع دارای کاربردهای مختلف می باشدمایعات به عنوان روان کننده ها، حلال ها، سردکننده و به عنوان دارو استفاده می شوند. 

 

 

اگه از این مقاله خوشت اومده چرا با دوستات به اشتراک نمیزاری؟