تفاوت ها چیست؟

تفاوت ها وب سایتی است که به بیان تفاوت میان دو مفهوم ، محصول ، زبان ها و فرهنگ ها و یا هر نوع چیزی می پردازد . در حقیقت این وب سایت مرجعی برای دانش افزایی در وب فارسی است

تفاوت ها چگونه کار میکند؟

تفاوت ها جهت تولید محتوای وب سایت خود با همکاری تنی چند از متخصصین و مترجمین کشور به تولید و یا ترجمه مقالات و مطالب مقایسه ای بین مفاهیم مختلف در وب فارسی می پردازد

همکاری با تفاوت ها چگونه است؟

تفاوت ها علاقمند است با مترجمین حرفه ای جهت ترجمه و همچنین متخصصین در حوزه های مختلف جهت تولید محتوا همکاری نماید. پیشنهاد میشوداز طریق فرم همکاری با ما ارتباط باشید

تفاوت بین زبان سانسکریت و انگلیسی چیست؟

تفاوت بین زبان سانسکریت و انگلیسی چیست؟

سانسکریت و انگلیسی دو زبان هند – اروپایی  هستند که شباهت های بسیاری دارند، اما هنوزتفاوت های زیادی بین آن دو دیده می شود که  امروز به آنها میپردازیم با ما همراه باشید.

هر دوی آنها متعلق به نوع زبان های تغییر شکل یافته هستند. ریشه یک زبان تغییر شکل یافته گاهی چنان دستخوش تغییر شده است که غیر قابل تشخیص است.

برای مثال صفت good ، هنگام مقایسه تبدیل به better و در حالت مبالغه آمیز تبدیل به best می شود.

به همین شیوه در زبان سانسکریت هم ریشه "as" که به معنی "to be " است دستخوش تغییر شده و تبدیل شده به  "stah "و" santi" که به معنی "آن دو هستند" و "آنها هستند" می باشند.

در مثال بالا، ریشه "as" دچار تغییری شده است که غیرقابل تشخیص است. به همین ترتیب کلمه " good" به حدی دستخوش تغییرات شده است که قابل تشخیص نمی باشند.

عمدتا در انگلستان و در ایالات متحده آمریکا به انگلیسی سخن گفته می شود. البته به طور گسترده  در سایر نقاط جهان از جمله استرالیا، آفریقای جنوبی، هند و بخش هایی از اروپا نیز به انگلیسی صحبت می شود.

از سوی دیگر، مدت زمان طولانی نیست که به زبان سانسکریت صحبت می شود. در زمان های گذشته در هند و برخی از کشورهای شرقی مانند اندونزی، تایلند و مالزی به این زبان سخن گفته می شده است.

انگلیسی متعلق به گروه ژرمنی زبان ها است. زبان شناسان سانسکریت را زیر گروه زبان های آریایی قرار داده اند .

زبان های دیگر که در زیر گروه ژرمنی قرار می گیرند عبارتند از: آنگلوساکسون، آلمانی و گوتیک.

سایر زبان های زیر گروه آریایی غیر از سانسکریت عبارتند از : اوستایی، هندی و گویش های هندی و سایر زبانهای قسمت شمال هند.

در انگلیسی عکس سانسکریت، گروه حروف بی صدای(صامت) تودماغی وجود ندارد.صداهای تودماغی صداهایی هستند که زمانی که نوک زبان سقف دهان را لمس می کند،ایجاد می شوند.

صدای حرف "t" در واژه هایی مانند" train "،" content "و مانند آن  صداهای تو دماغی است. اعتقاد بر این است که زبان انگلیسی اززبان سانسکریت وام گرفته شده است.

انگلیسی در فهرست حروف صدادار خود ، وصوت خنثی دارد. مصوت خنثی در تلفظ کلماتی مانند "bankcash"' و مانند آن احساس می شود.

مصوت خنثی در زبان سانسکریت وجود ندارد. اعتقاد بر این است سانسکریت 'devabhasha "یا زبان خدایان" است.این به دلیل گرامر کامل آن و شیوه تلفظ وبکارگیری آن می باشد. از سوی دیگر هیچ قوانین سختگیرانه درشیوه تلفظ و نحوه استفاده در زبان انگلیسی وجود ندارد.چندین کلمه در زبان انگلیسی قابل تعویض هستند در حالی که کلمات در زبان سانسکریت به طور کلی قابل تعویض نیست. گفته می شود که سانسکریت یکی از قدیمی ترین زبان های جهان است.

از سوی دیگر قدیمی ترین زبان انگلیسی تنها ۷۰۰ سال دارد. سانسکریت مادر چندین زبان دیگر از جمله هندی، مراتی، گجراتی در هند است.

 نفوذ سانسکریت در چندین زبان دیگر که در سراسر جهان صحبت می شود،احساس می شود. این زبانها عبارتند از: فرانسه، انگلیسی، روسی، آلمانی، ایتالیایی و یونانی .از طرف دیگر نفوذ زبان انگلیسی در زبان سانسکریت دیده نمی شود.

اگه از این مقاله خوشت اومده چرا با دوستات به اشتراک نمیزاری؟