تفاوت ها چیست؟

تفاوت ها وب سایتی است که به بیان تفاوت میان دو مفهوم ، محصول ، زبان ها و فرهنگ ها و یا هر نوع چیزی می پردازد . در حقیقت این وب سایت مرجعی برای دانش افزایی در وب فارسی است

تفاوت ها چگونه کار میکند؟

تفاوت ها جهت تولید محتوای وب سایت خود با همکاری تنی چند از متخصصین و مترجمین کشور به تولید و یا ترجمه مقالات و مطالب مقایسه ای بین مفاهیم مختلف در وب فارسی می پردازد

همکاری با تفاوت ها چگونه است؟

تفاوت ها علاقمند است با مترجمین حرفه ای جهت ترجمه و همچنین متخصصین در حوزه های مختلف جهت تولید محتوا همکاری نماید. پیشنهاد میشوداز طریق فرم همکاری با ما ارتباط باشید

تفاوت بین گوشت خوک و گوشت گاو چیست؟

تفاوت بین گوشت خوک و گوشت گاو چیست؟

(pork) نام است که برای اشاره به گوشت خوک استفاده می شود و (beef) گوشت بدست آمده از گاومیش است.

 گوشت خوک در کشورهای اسلامی مثل کشور عزیز اسلامی ما این نوع گوشت حرام است و دراین مقاله فقط برای دانش افزایی کاربران تفاوت میان دو نوع گوشت توضیح داده خواهد شد . 

pork و beef هر دو به یک اندازه در کشور های غربی محبوب هستند افرادی هستند که نمی توانند بدون مصرف روزانه استیک (beef) و ژامبون (pork) زندگی کنند.

در زمان شیوع بیماری جنون گاوی مردم مصرف گوشت گاو را کنار گذاشتند و هنگام شیوع آنفولانزای خوکی در مورد گوشت خوک نیز همین کار را انجام دادند.

اما به طور کلی، هر دو گوشت به عنوان یک غذای لذیذ مورد توجه قرار می گیرند و رستوران ها در سراسر جهان غذاهای تهیه شده با گوشت گاو وگوشت خوک را ارائه می دهند. 

امروز تفاوت ها، تفاوت بین این دو گوشت را شرح میدهد.

گوشت خوک

اگر تمام گوشت های مصرفی جهان را در نظر بگیریم گوشت خوک با مصرف نزدیک به ۴۰ درصد عنوان پرمصرف ترین گوشت در سراسر جهان را به خود اختصاص می دهد.معمولا گوشت خام به دست آمده از خوک ،(pork) نامیده می شود که بدون نمک است،اما افرادی هم هستند که حتی گوشت نمک زده شده را به اسم (pork) می نامند. گوشت خوک در مقایسه با گوشت گاو ارزان تر است، و به همین دلیل است که مصرف آن بیشتر است. در حالی که ژامبون و بیکن محبوب ترین گوشت ها در سراسر جهان هستند، در کشورهای غربی سوسیس تهیه شده ازگوشت خوک فراوری شده (به عنوان مثال salami) بیش از غذاهای دیگر طرفدار دارد.هات داگ (سوسیس) که در آمریکا خیلی معروف است عمدتا از گوشت خوک تهیه می شود. 

گوشت گاو

گوشت گاو عمدتا از گاوهای ماده فراهم می گردد. گوشت گاو در اکثر نقاط جهان به عنوان یک غذای لذیذ در نظر گرفته می شود.این گوشت محبوب ترین گوشت مصرفی در ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا، برزیل و چین می باشد. برش های مختلف از قسمت های مختلف بدن حیوان برای تهیه انواع مختلف غذاها استفاده می گردد. برخی از برش ها برای استیک ،کباب و دنده مورد استفاده قرار می گیرد و برخی دیگر برای تهیه سوسیس. شما می توانید مقاله دیگر تفاوت ها با عنوان تفاوت بین گوشت گاو و استیک چیست را مطالعه نمایید 

پس از شیوع سندرم جنون گاوی، تقاضا برای گوشت گاو تغذیه شده با علف و گوشت ارگانیک روند افزایشی داشته است.گوشت گاو کوبه، که ازگونه های گوشت موجود در ژاپن است، در غرب بسیار محبوب می باشد.

پس به طور خلاصه:

گوشت گاو نسبت به گوشت خوک چربی بالاتری دارد.

گوشت گاو کلسترول بالاتری هم دارد.

گوشت گاو،گوشت قرمز نامیده می شود در حالی که گوشت خوک به عنوان گوشت سفید نامگذاری می شود.

گوشت گاو حاوی فیبرهای عضلانی به نام فیبر با کشش کند است، در حالی که گوشت خوک حاوی فیبر عضلانی با کشش سریع است.

گوشت گاو گران تر از گوشت خوک است.

اگه از این مقاله خوشت اومده چرا با دوستات به اشتراک نمیزاری؟

نوشته های مرتبط