تفاوت ها چیست؟

تفاوت ها وب سایتی است که به بیان تفاوت میان دو مفهوم ، محصول ، زبان ها و فرهنگ ها و یا هر نوع چیزی می پردازد . در حقیقت این وب سایت مرجعی برای دانش افزایی در وب فارسی است

تفاوت ها چگونه کار میکند؟

تفاوت ها جهت تولید محتوای وب سایت خود با همکاری تنی چند از متخصصین و مترجمین کشور به تولید و یا ترجمه مقالات و مطالب مقایسه ای بین مفاهیم مختلف در وب فارسی می پردازد

همکاری با تفاوت ها چگونه است؟

تفاوت ها علاقمند است با مترجمین حرفه ای جهت ترجمه و همچنین متخصصین در حوزه های مختلف جهت تولید محتوا همکاری نماید. پیشنهاد میشوداز طریق فرم همکاری با ما ارتباط باشید

تفاوت بین چای سبز و چای سفید چیست؟

تفاوت بین چای سبز و چای سفید چیست؟

چای سبز دارای آنتی اکسیدان است و به همین دلیل است که بسیاری از مردم برای مصرف روزانه از چای سبز استفاده می کنند.در واقع می توان گفت که امروزه چای سبز محبوبیتی رو به رشدی دارد . 

از سوی دیگر چای سفید نیز نسبت به چای سبزآنتی اکسیدان بیشتری دارد.

به همین دلیل برآن شدیم تا مقاله ای در خصوص تفاوت بین چای سبز و چای سفید را برایتان بازگو کنیم . پس با ما همراه باشید .

یکی از تفاوت های عمده بین چای سفید و چای سبز این است که چای سفید تحت فرآیند تخمیر و اکسیداسیون قرار نمی گیرد در حالی که چای سبز دستخوش فرایند تخمیر و اکسیداسیون جزئی است.

از سوی دیگر مطالعات نشان داده است که چای سفید، سه برابر بیشتر از چای سبز آنتی اکسیدان دارد. چای سفید به احتمال قوی دارای بالاترین غلظت آنتی اکسیدان است.

همه ما می دانیم که آب پرتقال تازه منبع بزرگی از آنتی اکسیدان است. توجه داشته باشید که آنتی اکسیدان موجود در یک فنجان چای سفید ۱۲ بار بیشتر از آنتی اکسیدان موجود در یک فنجان آب پرتقال تازه است.

یک تفاوت بزرگ دیگر نیز بین چای سفید و چای سبز از لحاظ طعم و مزه وجود دارد. چای سفید دارای طعم بسیار ملایم تری نسبت به چای سبز و در ظاهر صاف و ابریشمی است.

از سوی دیگر چای سبز ، طعم علف مانندی دارد . این نیز مهم است که بدانید که چای سبز نسبت به چای سفید که از جوانه ها و برگ های چای تازه بدست می آید، کافئین بیشتری دارد.

برگ های کهنه تر نسبت به جوانه ها وبرگ های جوان سطح بالاتری از کافئین دارند.

 

تفاوت چای سبز و چای سفید

چای سفید چای سبز
از جوانه ها و برگ های جوان به دست می آید از برگ های کمی کهنه تر بدست می آید.
فرایند: بدون تخمیر واکسیداسیون کمی تخمیر وحداقل اکسیداسیون
۳برابر بیشتر از چای سبز آنتی اکسیدان دارد منبع خوبی از آنتی اکسیدان ولی کمتر از چای سفید
مزه ملایم تر نسبت به چای سبز مزه گیاه 
کافئین بسیار کم در مقایسه با چای سفید کافئین بیشتری دارد

 

اگه از این مقاله خوشت اومده چرا با دوستات به اشتراک نمیزاری؟

نوشته های مرتبط