تفاوت ها چیست؟

تفاوت ها وب سایتی است که به بیان تفاوت میان دو مفهوم ، محصول ، زبان ها و فرهنگ ها و یا هر نوع چیزی می پردازد . در حقیقت این وب سایت مرجعی برای دانش افزایی در وب فارسی است

تفاوت ها چگونه کار میکند؟

تفاوت ها جهت تولید محتوای وب سایت خود با همکاری تنی چند از متخصصین و مترجمین کشور به تولید و یا ترجمه مقالات و مطالب مقایسه ای بین مفاهیم مختلف در وب فارسی می پردازد

همکاری با تفاوت ها چگونه است؟

تفاوت ها علاقمند است با مترجمین حرفه ای جهت ترجمه و همچنین متخصصین در حوزه های مختلف جهت تولید محتوا همکاری نماید. پیشنهاد میشوداز طریق فرم همکاری با ما ارتباط باشید

تفاوت بین چای سبز و چای سیاه چیست؟

تفاوت بین چای سبز و چای سیاه چیست؟

چای سبز و چای سیاه، دو تا از انواع شناخته شده چای هستند که بسیاری از مردم معتقدند برای سلامتی مفیدند.چای سبز و یا سیاه ، هر دو از گیاه مشابهی به نام Camellia Senesis آمده است. با این حال، طعم، رنگ و تاثیر آنها بر سلامت بواسطه نحوه فرآوری  متفاوت آنها ممکن است تفاوت داشته باشد.

چای سبز:

چای سبز به این صورت تهیه می شود که برگهای چای کمی اکسید شده وبلافاصله فرآیند اکسیداسیون توسط بخار یا به وسیله بو دادن در تابه های داغ متوقف می‌شود.

اکسیداسیون فرآیندی است که طی آن اکسیژن توسط برگ جذب شده و آن را خشک می کند.با بخار یا بو دادن، رنگ سبز برگ حفظ می شود که باعث می شود طعم چای سبز بسیار ملایم تر از چای سیاه شود.

چای سیاه:

برای تهیه چای سیاه،برگ های چای کاملا اکسید ،خشک و قهوه ای می شوند.به همین دلیل است که چای سیاه در مقایسه با چای سبزغنی تر، قوی تر و تلخ تر است.

از آنجا که برگ های چای سیاه ۱۰۰٪ اکسیده شده، چای سیاه نسبت به چای سبز حاوی مقادیر بیشتری از تانن است. هفتاد و پنج تن از درصد چای برداشت شده صرف تولید چای سیاه می شود.

تفاوت بین چای سبز و چای سیاه چیست؟

چای منبع بزرگی از آنتی اکسیدان ها است. آنتی اکسیدان ها برای خلاص شدن از شر رادیکالهای آزاد که به سلول های بدن ما آسیب می رسانند،کمک می کند. هم چای سبز و هم چای سیاه حاوی آنتی اکسیدان هستند که واقعا به نفع ما است. چای حاوی کافئین نیز است، اما مقدار کافئین بین چای سبز و چای سیاه متفاوت است.چای سیاه نسبت به چای سبز کافئین بیشتری دارد.این عمدتا به دلیل فرآوری متفاوتی است که روی برگ های چای اعمال می گردد.

نوشیدن چای بخشی از سبک زندگی چینی بوده است، و افزایش تعداد مصرف کنندگان چای در خارج از چین ثابت می کند که چای می تواند تغییرات قابل توجهی در سلامتی به ارمغان بیاورد. چای همچنین حاوی اسیدهای آمینه است که به تقویت سیستم ایمنی بدن ما کمک می کند. چای خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد.همه دلایل برای نوشیدن چای کافی است تا بدن ما از منافع آن بهره مند شود.

به طور خلاصه:

– چای سبز و سیاه از یک گیاه بدست می آیند اما فرآوری متفاوتی دارند. چای سبز، کمی اکسید شده وتحت بخار تحت بخار رنگ سبز خود را حفظ می کند.برای تهیه چای سیاه برگ های چای کاملا پژمرده واکسیدشده و بطور کامل خشک وقهوه ای می شوند.

– چای سیاه حاوی تانن است.

– هر دو چای حاوی آنتی اکسیدان ها، اسیدهای آمینه و کافئین هستند. با این حال، مقدار کافئین چای سیاه از چای سبز بیشتر است.

– چای سبز گیاهی، طعم ملایمتری دارد.چای سیاه تلخ است و عطر و طعم قوی تری دارد.

اگه از این مقاله خوشت اومده چرا با دوستات به اشتراک نمیزاری؟

نوشته های مرتبط