تفاوت ها چیست؟

تفاوت ها وب سایتی است که به بیان تفاوت میان دو مفهوم ، محصول ، زبان ها و فرهنگ ها و یا هر نوع چیزی می پردازد . در حقیقت این وب سایت مرجعی برای دانش افزایی در وب فارسی است

تفاوت ها چگونه کار میکند؟

تفاوت ها جهت تولید محتوای وب سایت خود با همکاری تنی چند از متخصصین و مترجمین کشور به تولید و یا ترجمه مقالات و مطالب مقایسه ای بین مفاهیم مختلف در وب فارسی می پردازد

همکاری با تفاوت ها چگونه است؟

تفاوت ها علاقمند است با مترجمین حرفه ای جهت ترجمه و همچنین متخصصین در حوزه های مختلف جهت تولید محتوا همکاری نماید. پیشنهاد میشوداز طریق فرم همکاری با ما ارتباط باشید

تفاوت بین شامپوهای معمولی با شامپو های نرم کننده چیست؟

تفاوت بین شامپوهای معمولی با شامپو های نرم کننده چیست؟

شامپو ها  به طور روز افزون توسط مردم در سراسر جهان استفاده می شوند و انواع مختلف آن برای انواع مختلف مو توسط شرکت ها در حال تولید است.

در این مقاله وب سایت تفاوت ها ها سعی دارد تفاوت بین شامپو های معمولی و شامپوهای نرم کننده را بیان کند.با ما همراه باشید.

قبل از ورود شامپو به عرصه ، مردم چاره ای به جز استفاده از صابون برای تمیز کردن موهای خود از روغن، گرد و غبار و آلودگی نداشتند.

شامپو ملایم تر از صابون بر روی مو می باشد و هدف این است که با حذف روغن، شوره سر و گرد و غبار، بدون از بین بردن بیش از حد سبوم، موی سر تمیز نگه داشته شود.

به دلیل این که بعد از شست و شوی سر با شامپوهای معمولی ، موی سر خشک می شود، یک عمل مشترک میان همه ی افراد به وجود امده است که موهای خود را پس از شست و شو با یک شامپوی معمولی، با یک شامپوی نرم کننده دوباره بشویند.

 

شامپوهای نرم کننده:

شامپوهای نرم کننده از دسته محصولات مراقبت از مو می باشند که موها را نرم و قابل کنترل می کنند ، به طوری که شانه زدن و حالت دادن به آن ها پس از شست و شو بسیار آسان می شود.

این ضرورت ، به مقدمه ای برای تولید شامپو هایی با مواد تشکیل دهنده ی هم شامپوی معمولی و هم نرم کننده انجامید.

مفهوم شامپوی نرم کننده در ابتدا این طور بود که موها دو بار نیاز به شستن دارند که بار اول با شامپوی معمولی و بار دوم شست و شو با نرم کننده بود.

این بدین معنی بود که زمان زیادی در هر بار حمام کردن از بین می رفت ، به همین دلیل بود که شرکت های مربوطه به ساخت شامپوهای کاندیشنینگ و یا همان شامپوهای نرم کننده مشغول شدند.

در شامپو های نرم کننده تمام ویژگی های یک شامپوی معمولی را برای تمیز کردن مو با حذف گرد و غبار ، خاک و آلودگی حفظ شده، و علاوه بر آن از مواد تشکیل دهنده ی یک نرم کننده برای کمک به ایجاد موهایی نرم تر و قابل کنترل تر از شست و شو با یک شامپوی معمولی، نیز استفاده می شود.

با این حال، نظرات مختلف در میان مردم در مورد استفاده ی این محصول منحصر به فرد وجود دارد و اکثریت قریب به اتفاق همچنان به استفاده از نرم کننده پس از شستن موها با شامپوی معمولی می پردازند.

 

 

*سبوم نوعی چربی است که توسط غدد چربی موجود در پوست ترشح می شوند. این غدد چربی مجاورت هر پیاز مو در پوست سر قراردارن و در سرتاسر پوست غیر از کف دست و پا و پایین انگشتان یافت می شود و به تعداد زیادی در پوست صورت و پوست سر وجود دارند. سبوم در نرم نگهداشتن پوست و ساقه مو بسیار موثر است.

اگه از این مقاله خوشت اومده چرا با دوستات به اشتراک نمیزاری؟