تفاوت ها چیست؟

تفاوت ها وب سایتی است که به بیان تفاوت میان دو مفهوم ، محصول ، زبان ها و فرهنگ ها و یا هر نوع چیزی می پردازد . در حقیقت این وب سایت مرجعی برای دانش افزایی در وب فارسی است

تفاوت ها چگونه کار میکند؟

تفاوت ها جهت تولید محتوای وب سایت خود با همکاری تنی چند از متخصصین و مترجمین کشور به تولید و یا ترجمه مقالات و مطالب مقایسه ای بین مفاهیم مختلف در وب فارسی می پردازد

همکاری با تفاوت ها چگونه است؟

تفاوت ها علاقمند است با مترجمین حرفه ای جهت ترجمه و همچنین متخصصین در حوزه های مختلف جهت تولید محتوا همکاری نماید. پیشنهاد میشوداز طریق فرم همکاری با ما ارتباط باشید

تفاوت بین دئودورانت و عطر چیست؟

تفاوت بین دئودورانت و عطر چیست؟

انسان برای جلوگیری از بوی بد بدن و بوی عرق از محصولات مختلف استفاده می کند. )برخی از انسان شناسان بر این باورند که بوی انسان روشی برای دفع حیواناتی بود که می خواستند انسان را شکار کنند.)

بوی بدی دادن به عنوان یک رفتار بد در نظر گرفته می شود و مردم انواع مختلف مایعات موجود در بازار با نام دئودورانتها و عطرها را برای اینکه بدن ولباسشان بوی خوبی بدهد استفاده می کنند.

بسیاری از افراد تفاوت بین دئودورانت و عطر را نمی دانند و این دو را به جای هم بکار می برند.

با این حال، این دو محصول، به رغم این واقعیت است که هر دو مایعاتی خوشبو هستند که برای هدف مشترکی مورد استفاده قرار می گیرند، ترکیب و طول عمر کاملا متفاوتی دارند.

دئودورانت

دئودورانت اسپری مایع برای از بین بردن بوی بدن است. این در پوشاندن بوی بد عرق زیربغل و لباس فرد بسیار موثر است. همانطور که از نامش پیداست، دئودورانت برای از بین بردن بوی بد یک شخص و یا یک مکان است.

دئودورانت از ۱۵-۶ %روغن های معطر محلول در ۸۰٪ الکل ساخته شده است. هنگامی که روی بدن اسپری می شود، دئودورانتها به عنوان ضد عرق کار می کنند، اما چون حاوی درصد بسیار کمی از روغنهای معطر هستند در صورتی که بر روی لباس اسپری شوند، اثری ندارند.

با این حال، ضد عرق ها تنها یک نوع از دئودورانتها هستند که برای جلوگیری از عرق کردن استفاده می شوند.این ضد عرق است که به زیر بغل اسپری می شود. از سوی دیگر، دئودورانتها را می توان در سایر نقاط بدن نیز استفاده کرد.

عطر

عطر یک مایع معطر است که بر روی لباس و برخی از نقاط بدن برای برطرف کردن بوی بد،استفاده می شود.

عطر با استفاده از روغن های معطر ساخته می شود. این روغن ها از گیاهان، گل ها و ادویه جات ترشی مختلف بدست می آیند. عطر حاوی درصد بالای در حدود ۲۵-۱۵% روغن معطر محلول در ۸۰% الکل است. به دلیل غلظت بالای روغن های معطر است که عطر ماندگاری بالایی دارد.

در واقع، برخی از عطرها بسیار قوی هستند بطوری که حتی پس از حمام رفتن هم باقی می مانند. 

 

تفاوت بین دئودورانت و عطر چیست؟

عطر نسبت به دئودورانت دارای درصد بالاتری از روغن های معطر محلول در الکل است.(۲۵-۱۵% در مقایسه با ۱۵-۶%)

عطرها ماندگاری بیشتری نسبت به دئودورانت ها دارند.

دئودورانت به عنوان پوششی برای جلوگیری از بوی بد بدن بکار می رود و برخی از آنها به عنوان ضد عرق عمل می کنند.
دئودورانت به طور مستقیم بر روی بدن استفاده می شود، به خصوص در زیر بغل.
عطرها بر روی لباس و برخی از قسمتهای بدن مانند پشت گردن، گوش ها، مچ دست ها، و غیره استفاده می شوند.
به طور کلی بدلیل غلظت بالاتر روغن های معطر، عطر گران تر از دئودورانت است.

اگه از این مقاله خوشت اومده چرا با دوستات به اشتراک نمیزاری؟