تفاوت ها چیست؟

تفاوت ها وب سایتی است که به بیان تفاوت میان دو مفهوم ، محصول ، زبان ها و فرهنگ ها و یا هر نوع چیزی می پردازد . در حقیقت این وب سایت مرجعی برای دانش افزایی در وب فارسی است

تفاوت ها چگونه کار میکند؟

تفاوت ها جهت تولید محتوای وب سایت خود با همکاری تنی چند از متخصصین و مترجمین کشور به تولید و یا ترجمه مقالات و مطالب مقایسه ای بین مفاهیم مختلف در وب فارسی می پردازد

همکاری با تفاوت ها چگونه است؟

تفاوت ها علاقمند است با مترجمین حرفه ای جهت ترجمه و همچنین متخصصین در حوزه های مختلف جهت تولید محتوا همکاری نماید. پیشنهاد میشوداز طریق فرم همکاری با ما ارتباط باشید

تفاوت بین TOEFL و TOEIC چیست ؟

تفاوت بین TOEFL و TOEIC چیست ؟

TOEIC و TOEFL دوآزمون هستند که توانایی افراد را برای درک و استفاده از زبان انگلیسی به عنوان یک وسیله ارتباطی اندازه گیری می کنند.

این دو، آزمونهای استاندارد شده ای هستند که به منظور کمک به دانش آموزان و افراد دیگر در جهت به نمایش گذاشتن توانایی های خود و همچنین بازدهی آن ها در محیط های رقابتی به موسسات دانشگاهی و کسب و کار طراحی شده اند.

شباهت های بسیار در این دو تست باعث می شود که افراد خواهان تحصیل یا کار در خارج از کشور، در انتخاب یکی از این دو، سردر گم شوند.

مقاله امروز سایت تفاوت ها به بررسی دقیق تر TOEIC و TOEFL و تفاوت های آنها می پردازد.

 

آزمون TOEFL:

زبان انگلیسی به یک زبان بسیار مهم با بیش از ۲ میلیارد سخنران در سراسر جهان تبدیل شده است.

این موضوع، وجود یک آزمون استاندارد شده برای ارزیابی توانایی های یک فرد را ضروری می کند.

TOEFL مخفف عبارت آزمون زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی (Test of English as a Foreign Language) می باشد.

این یک تست است که توسط مجموعه ی خدمات آزمون آموزشی ، و یا همان ETS که در سراسر جهان شناخته شده است، اجرا می شود. دانش آموزان از سراسر جهان باید قبل از صدورپذیرش دراین آزمون شرکت کنند، زیرا که نمره TOEFL توسط بسیاری از موسسات آموزشی در شمال امریکا به رسمیت شناخته شده و پذیرفته شده است.

یک نمره بالا در TOEFL نشان می دهد که شما احاطه ی کامل به زبان انگلیسی و توانایی لازم برای تکمیل تحصیلات عالی در دانشگاه های خارجی را دارید.

TOEFL عمدتا توسط دانشگاه ها و موسسات دانشگاهی برای تعیین مهارت دانشجویان متقاضی تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

آزمون TOEIC:

TOEIC مخفف عبارت آزمون زبان انگلیسی برای ارتباطات بین المللی(Test of English for International Communication) است.

این تست یک آزمون استاندارد می باشد که توسط ETS انجام می شود و نیاز سازمان ها و شرکت های تجاری دولتی ، برای استخدام کاندیداهایی که دانش خوبی از زبان انگلیسی دارند ، را برآورده می سازد.

نمرات این آزمون نشان می دهد که آیا کاندیدای مورد نظر قادر به برقراری ارتباط موثر در زبان انگلیسی می باشد یا خیر؟ سازمان ها و شرکت های تجاری در کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی به طور فزاینده ای برای استخدام کاندیداها بر نمرات این آزمون تکیه می کنند.

TOEIC یک آزمون استاندارد برای ارزیابی مهارت های ارتباطی افراد در محل کار شناخته شده است.نزدیک به ۴ میلیون نفر سالانه برای اثبات مهارت های ارتباطی خود به کارفرمایان بالقوه در سراسر جهان، در آزمون TOEIC شرکت می کنند.

تفاوت بین  TOEFL و TOEIC چیست ؟

 

–  TOEIC و TOEFL آزمون هایی برای ارزیابی توانایی های افراد در زبان انگلیسی هستند که هر دو توسط ETS انجام می شوند، اما هر کدام از آنها در خدمت اهداف متفاوتی است.
– TOEFL به طورمتداول توسط موسسات آموزشی ، در راستای تعیین توانایی های خواندن و نوشتن دانش آموزانی که خواهان تحصیلات بالاتر هستند، مورد استفاده قرار می گیرد.
– TOEIC توسط سازمان ها و شرکت های تجاری دولت در راستای محک زدن مهارت های ارتباطی کارکنان بالقوه در محل کار، استفاده می شود.

– ماهیت TOEIC بیشتر ثابت و بدون اعمال نظر شخصی شرکت کنندگان است، در صورتی که TOEFL وابسته به طرز تفکر شخص شرکت کننده می باشد.

– در TOEFL طیف وسیع تری از مهارت ها نسبت به TOEIC ارزیابی می شود.

– TOEFL بیشتر یک آزمون علمی است در حالی که TOEIC بیشتر یک آزمون شغلی به حساب می رود.

– نمرات TOEFL و TOEIC را نمی توان به طور مستقیم مقایسه کرد زیرا که هر کدام از آنها توانایی های متفاوتی را ارزیابی می کنند.

– TOEFL به مدت ۴٫۵ ساعت برگزار می شود و در آن مهارت های خواندن، نوشتن، صحبت کردن، و گوش دادن مورد ارزیابی قرار می گیرند، در حالی که آزمون TOEIC 2.5 ساعت طول می کشد.

 

– نمرات در TOEFL در مقیاس ۰-۱۲۰ ارائه می شوند ، در حالی که نمرات در TOEIC در مقیاس ۱۰۰-۴۵۰ بیان می شوند.

اگه از این مقاله خوشت اومده چرا با دوستات به اشتراک نمیزاری؟