تفاوت ها چیست؟

تفاوت ها وب سایتی است که به بیان تفاوت میان دو مفهوم ، محصول ، زبان ها و فرهنگ ها و یا هر نوع چیزی می پردازد . در حقیقت این وب سایت مرجعی برای دانش افزایی در وب فارسی است

تفاوت ها چگونه کار میکند؟

تفاوت ها جهت تولید محتوای وب سایت خود با همکاری تنی چند از متخصصین و مترجمین کشور به تولید و یا ترجمه مقالات و مطالب مقایسه ای بین مفاهیم مختلف در وب فارسی می پردازد

همکاری با تفاوت ها چگونه است؟

تفاوت ها علاقمند است با مترجمین حرفه ای جهت ترجمه و همچنین متخصصین در حوزه های مختلف جهت تولید محتوا همکاری نماید. پیشنهاد میشوداز طریق فرم همکاری با ما ارتباط باشید

تفاوت بین IELTS عمومی و IELTS علمی چیست؟

تفاوت بین IELTS عمومي و IELTS علمی چیست؟

IELTS عمومی و IELTS علمی (آکادمیک) دو نسخه از امتحان IELTS است که تسلط بر زبان انگلیسی مهاجرین و دانش جویانی که به منظور اهداف مختلف وارد کشورهای انگلیسی زبان می شوند را مورد ارزیابی قرار می دهد.

در این مقاله وب سایت تفاوت ها ، به تفاوت بین IELTS عمومی و IELTS علمی میپردازد.با ما همراه باشید.

 

 

IELTS مخفف (International English language Testing System ) سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی است.

این آزمون در سال ۱۹۸۹ معرفی شد و توسط شورای امتحانات ESOL دانشگاه کمبریج بریتانیا اداره می شود. این آزمون شامل دو نسخه است که تحت عناوین نسخه عمومی ونسخه علمی شناخته می شود.

آزمون IELTS برای ارزیابی مهارت افرادی که از کشورهای خارجی به یک کشور انگلیسی زبان، در درجه اول، انگلستان، ایالات متحده و کانادا میایند، به وجود آمد.
نمرات به دست آمده در IELTS تقریبا در تمام موسسات دانشگاهی بزرگ در انگلستان، آمریکا، نیوزلند، کانادا  پذیرفته می شود.
IELTS مقدماتی برای مهاجرت به استرالیا، نیوزلند و کانادا مورد نیاز است.

IELTS توانایی گوش دادن،خواندن،نوشتن وصحبت کردن داوطلب به زبان انگلیسی را می سنجد.
محدوده نمرات در IELTS بین صفر تا ۹ می باشد ، بدیهی است که صفر به معنای ناتوانی در درک زبان ، و ۹ نشان دهنده بالاترین سطح مهارت در زبان انگلیسی است.

نمره کسب شده برای مدت دو سال اعتبار دارد. مدت زمان آزمون ۲ ساعت و۴۵ دقیقه است که در آن برای listening، reading، writing، speaking و ۴۰، ۶۰، ۶۰ و ۱۰-۱۴ دقیقه زمان در نظر گرفته شده است.

این آزمون در حدود ۵۰۰ نقطه در سراسر جهان برگزار می شود و بیش از یک میلیون داوطلب که عمدتا از کشورهای آسیایی هستند در آن شرکت می کنند.
دلیل دو نسخه بودن IELTS این است که دو گروه به کشورهای انگلیسی زبان می آیند، یک دسته افرادی که برای کار مهاجرت می کنند ویک دسته دانش جویانی که برای تحصیلات عالی تر به این کشورها می آیند.

بدیهی است که این دو گروه زندگی متفاوتی دارند و در محیط های متفاوتی کار می کنند و به طبع به سطوح مختلف مهارت در زبان انگلیسی نیاز دارند .

 

IELTS علمی :

نسخه علمی به منظور ارزیابی مهارت کسانی که برای تحصیلات عالی به ایالات متحده، انگلستان و غیره آمده اندو .همچنین ارزیابی افراد حرفه ای که مایل هستند در حرفه خود مشغول به کار شوند بکار می رود.

 

IELTS عمومی :

نسخه عمومی برای سنجش مهارت مهاجران عمومی و نیز کسانی که می خواهند در محیط های غیر علمی مشغول به کارشوند مورد استفاده قرار گیرد.

اعتقاد بر این است که نسخه علمی سخت تر از نسخه عمومی است و انتظار می رود که فقط دانش جویان و افراد حرفه ای که در محیط های کاری نیازمند مهارت بالا فعالیت می کنند،آن را بگذرانند.
بخش های listening و speaking در نسخه های علمی و عمومی مشابه هستند، ودر بخش های reading و writing تفاوت هایی دیده می شود.

سطح دشواری در بخش reading(متن) کاملا مشهود است. در بخش reading ، در نسخه عمومی از داوطلبان خواسته می شود که یک نامه رسمی،نیمه رسمی یا شخصی بنویسند، در حالی که در نسخه علمی از داوطلبان خواسته می شود که اطلاعات یک جدول و یا هر منبع دیگررا تفسیر کنند.

پس بطور خلاصه :
– آزمون IELTS بین المللی است که همه کسانی که به کشورهای انگلیسی زبان مانند انگلستان، آمریکا، کانادا، نیوزلند و SA می آیند ،باید آن را بگذرانند.
– IELTS علمی برای دانش جویانی است که به دنبال آموزش عالی و حرفه ای هستند وقصد دارند کار خود را شروع کنند.
– IELTS عمومی برای افرادی است که برای مهاجرت می آیند و در محیط های دانشگاهی کار نمی کنند.
– نسخه دانشگاهی آزمون سخت تر از نسخه عمومی است.

اگه از این مقاله خوشت اومده چرا با دوستات به اشتراک نمیزاری؟