تفاوت ها چیست؟

تفاوت ها وب سایتی است که به بیان تفاوت میان دو مفهوم ، محصول ، زبان ها و فرهنگ ها و یا هر نوع چیزی می پردازد . در حقیقت این وب سایت مرجعی برای دانش افزایی در وب فارسی است

تفاوت ها چگونه کار میکند؟

تفاوت ها جهت تولید محتوای وب سایت خود با همکاری تنی چند از متخصصین و مترجمین کشور به تولید و یا ترجمه مقالات و مطالب مقایسه ای بین مفاهیم مختلف در وب فارسی می پردازد

همکاری با تفاوت ها چگونه است؟

تفاوت ها علاقمند است با مترجمین حرفه ای جهت ترجمه و همچنین متخصصین در حوزه های مختلف جهت تولید محتوا همکاری نماید. پیشنهاد میشوداز طریق فرم همکاری با ما ارتباط باشید

تفاوت بین توریست و مسافر چیست؟

تفاوت بین توريست و مسافر چیست؟

مسافرت کردن، رفتن به تعطیلات، تور، و سفر برخی واژه ها و عباراتی هستند که همگی مفهوم حرکت به مکان های مختلف را می رسانند. تاریخ مملو از مسافران مشهورو نه توریست  مانند کریستف کلمب و هوسان تسانگ است. چرا؟

آیا بین مسافر و توریست تفاوتی  وجود دارد؟

در این مقاله تفاوتها قصد دارد برای شما این تفاوت رو توضیح دهد . پس با ما همراه باشید
 

توریست :

کلمه توریست از توریسم می آید که به معنی سفر برای لذت و تفریح ​است. افرادی که برای لذت ، کسب و کار، و یا هر کاردیگری به مکان های دور می روندو برای یک دوره نهایتا یک ساله آنجا می مانند، توریست نامیده می شوند.

همچنین توریست کسی است که بدون قصد اقامت دائمی به مکان های دور می رود.او ممکن است برای مسافرت و یا کسب و کار به سفر برود.

توریست به بازدید اقوام و دوستان خود می رود، و یا در برنامه های فرهنگی و یا موزیکال که در کشورهای دیگر برگزار می شود شرکت می کند.ممکن است که توریست صرفا علاقمند به گشت و گذار باشد، یا برای شرکت در یک رویداد یا بازدید به خارج از کشور رفته باشد.

امروزه توریسم تبدیل به یک فعالیت تجاری بین کشورها شده است. صنعت گردشگری درآمد بسیاری با خود به همراه می آورد. در سال ۲۰۱۱، نزدیک به ۱۰۰۰ میلیون توریست به مکان های مختلف جهان رفته اند.

مسافر:

مسافر کلمه مورد استفاده برای فرد در سفر است.

سفر بیشتر از اینکه فعل باشد اسم است و برای حرکت از یک مکان به مکان دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

مسافر برای مقصد خود ومکان های جذاب پیش روی خود مانند توریست برنامه ریزی نمی کند. او بلیتی با تاریخ ورود وخروج تعیین شده ندارد. مسافران از جاذبه های توریستی و نشانه های تاریخی بازدید می کنند، اما آنها فقط از این مکان ها عبور می کنند در حالی که توریست ها برای جزئیات سفر خود برنامه ریزی می کنند و اغلب همراه یک تور با راهنما به قصد صرفه جویی در زمان ودیدن همه چیزهای مهم محل، به سفر می روند .

بطور خلاصه تفاوت بین توریست و مسافر:

– هم توریست و هم مسافر، هر دو به مکان های دورسفر می کنند.
– توریست برای تفریح ​​و لذت بردن (گاهی اوقات کسب و کار)سفر می کند، همچنین ممکن است برای بازدید از دوستان و بستگان و یا حضور در رویدادهای فرهنگی و ورزشی به سفر برود.
– مسافر فردی است که بطور ذاتی علاقه مند به سفر است، و او از جاهای مختلفی عبور می کند و در بازگشت به خانه مثل توریست سوغاتی می آورد.
– کاشفان مشهور از گذشته به عنوان مسافرشناخته شده اند و نه توریست.
 

 

اگه از این مقاله خوشت اومده چرا با دوستات به اشتراک نمیزاری؟