تفاوت ها چیست؟

تفاوت ها وب سایتی است که به بیان تفاوت میان دو مفهوم ، محصول ، زبان ها و فرهنگ ها و یا هر نوع چیزی می پردازد . در حقیقت این وب سایت مرجعی برای دانش افزایی در وب فارسی است

تفاوت ها چگونه کار میکند؟

تفاوت ها جهت تولید محتوای وب سایت خود با همکاری تنی چند از متخصصین و مترجمین کشور به تولید و یا ترجمه مقالات و مطالب مقایسه ای بین مفاهیم مختلف در وب فارسی می پردازد

همکاری با تفاوت ها چگونه است؟

تفاوت ها علاقمند است با مترجمین حرفه ای جهت ترجمه و همچنین متخصصین در حوزه های مختلف جهت تولید محتوا همکاری نماید. پیشنهاد میشوداز طریق فرم همکاری با ما ارتباط باشید

تفاوت بین درآمد خالص و درآمد ناخالص چیست؟

تفاوت بین درآمد خالص و درآمد ناخالص چیست؟

درآمد ناخالص: کل درآمد در یک دوره خاص

درآمد خالص: آنچه شما را به خانه می برید

 

شما اغلب دو واژه خالص و ناخالص را می شنوید ، به ویژه هنگامی که شما به دنبال پیدا کردن هر شغلی  پس از اتمام تحصیلات خود هستند.

 

شما ممکن است این دو کلمه را هنگامی که یک کارفرما هستید و فرصت های شغلی در زمینه ی کاری و یا شرکت خود برای افراد دیگرنیز فراهم می کنید، بشنوید.

 

به طور خلاصه می توان گفت که این دو اصطلاح اغلب در بخش کسب و کار استفاده می شوند.

با وجود این که این دو واژه ، یعنی خالص و ناخالص ، اغلب استفاده می شوند، هدف وب سایت تفاوت ها رفع سوء تفاهم موجود در مفهوم این دو واژه است.

 

شما می توانید درآمد های به دست آمده در یک دوره ی زمانی خاص ، مثلا یک ماه را، با واژه ی ناخالص بیان کنید.

اگر شما یک کارمند حقوق بگیر هستید واژه ی ناخالص شما شامل حقوق و دستمزد کل شما که در یک دوره خاص از زمان پرداخت می شود، می باشد.

اگر شما خود صاحب کسب و کارهستید، واژه ی ناخالص به سادگی به معنی مقدار کل است که شما ممکن است از طریق فروش محصولات در یک دوره زمانی خاص به دست آورید.

تعداد محصولات باید در قیمت محصول ضرب شود و مقدار ناخالص به دست آمده را در یک دوره زمانی خاص به ما نشان می دهد .

 

مفهوم ‘خالص’ ساده است و از محاسبه ی  کل درآمد شما در یک دوره زمانی خاص منهای هزینه های متحمل شده به دست می آید.

این هزینه ها می تواند به اشکال مختلف از جمله مالیات ، بیمه درمانی، صندوق تامین اجتماعی، اقساط  وغیره از  منبع درآمد  کسر شود.همین طور باید بدانید که این هزینه ها خرج های عملیاتی نیستند.

شما زمانی هزینه های عملیاتی را متحمل می شوید که خود مالک کسب و کار باشید.

هزینه های عملیاتی شامل حقوق به کارکنان خود، قبوض برق، مخارج قانونی، هزینه های تبلیغات و غیره می باشد.

 

پس بطور خلاصه:

درآمد ناخالص نشان دهنده ی کل درآمد شما در یک دوره زمانی خاص است  و درآمد خالص نشان دهنده کل درآمد شما در یک دوره زمانی خاص منهای اشکال مختلف هزینه ها می باشد.

اگه از این مقاله خوشت اومده چرا با دوستات به اشتراک نمیزاری؟