تفاوت ها چیست؟

تفاوت ها وب سایتی است که به بیان تفاوت میان دو مفهوم ، محصول ، زبان ها و فرهنگ ها و یا هر نوع چیزی می پردازد . در حقیقت این وب سایت مرجعی برای دانش افزایی در وب فارسی است

تفاوت ها چگونه کار میکند؟

تفاوت ها جهت تولید محتوای وب سایت خود با همکاری تنی چند از متخصصین و مترجمین کشور به تولید و یا ترجمه مقالات و مطالب مقایسه ای بین مفاهیم مختلف در وب فارسی می پردازد

همکاری با تفاوت ها چگونه است؟

تفاوت ها علاقمند است با مترجمین حرفه ای جهت ترجمه و همچنین متخصصین در حوزه های مختلف جهت تولید محتوا همکاری نماید. پیشنهاد میشوداز طریق فرم همکاری با ما ارتباط باشید

تفاوت بین هاوس و تکنو چیست؟

تفاوت بین هاوس و تکنو چیست؟

هاوس و تکنو هر دو موسیقی رقص الکترونیکی هستند و معمولا در کلوپ های شبانه مدرن نواخته می شوند.

این موسیقی ها جهت سرگرمی و عمدتا برای رقص استفاده می شوند. این نوع از موسیقی که توسط یک دی جی با استفاده از دستگاه mixset DJ نواخته می شود.اما تفاوتهایی با هم دارند دراین مقاله با ما همراه باشید.

هاوس:

پیدایش موسیقی هاوس را می توان به ایالت ایلینویز، مخصوصا در شیکاگو در سال۱۹۸۰ نسبت داد. این موسیقی تحت تاثیر انواع موسیقی دیسکو به وجود آمده است، کپی کردن سازهای کوبه ای مخصوصا درام باس در هر ضرب، و همچنین از برخی ویژگی های اثرات الکترونیکی و یا آواز تشکیل شده است.

هاوس را می توان به راحتی از طریق درام ضرب در ضرب تولید شده توسط یک ماشین درام ، از دیگر EDMS متمایز کرد.

تکنو:

از سوی دیگر پیدایش تکنو را می توان به میشیگان نسبت داد. این نوع موسیقی توسط الکترو، و موسیقی های پس از دیسکو تحت تاثیر قرار گرفته است. ابزار استفاده شده در موسیقی تکنو معمولا ماشین آلات درام ، سینت سایزر،ترتیب سنج و کی بوورد می باشند.

امروزه این سبک را می توان در خانه های دیسکو و کلوپ های شبانه به وفور شنید، با این حال این موسیقی محبوبیت خود را در اواخر دهه ۱۹۸۰آغاز کرده است.

 

تفاوت بین هاوس و تکنو چیست؟

امروزه وقتی در خانه های تکنو موسیقی می شنویم تشخیص اینکه نوع آن تکنو یا هاوس است مشکل می باشد. از آنجایی که این دو متعلق به موسیقی رقص الکترونیکی می باشند، ممکن است یکسان فرض شوند، اما خاستگاه های آنها متفاوت است.

هاوس در اصل از ایالت ایلینویز منشا می گیرد در حالی که تکنو در میشیگان به وجود آمده است.

این دو موسیقی هر دو از سینت سایزر، ماشین درام، و یک ترتیب سنج استفاده می کنند اما بر خلاف هاوس، تکنو از کی بورد نیز استفاده می کند.

هاوس از انواع موسیقی دیسکو تاثیر گرفته است در حالی که تکنو توسط موسیقی پس از دیسکو تحت تاثیر قرار گرفته است.این دو مسیقی از نظر منشاء تفاوت دارند و هر کدام در یک ایالات متحده آمریکا به وجود آمده اند.

با این حال این روزها زمانی که مردم به کلوپ ها می روند فقط می خواهند ازآن لذت ببرند و دی جی چه تکنو چه هاوس پخش کند، خیلی اهمیتی ندارد.

پس بطور خلاصه:
– هاوس و تکنو هر دو متعلق به موسیقی رقص الکترونیکی هستند.
– هاوس از ایلینویز منشا می گیرد در حالی که تکنو در میشیگان به وجود آمده است.
– در هر دو ژانر ابزار یکسان استفاده می شود. با این تفاوت که در تکنو از کیبورد هم استفاده می شود.

اگه از این مقاله خوشت اومده چرا با دوستات به اشتراک نمیزاری؟