تفاوت ها چیست؟

تفاوت ها وب سایتی است که به بیان تفاوت میان دو مفهوم ، محصول ، زبان ها و فرهنگ ها و یا هر نوع چیزی می پردازد . در حقیقت این وب سایت مرجعی برای دانش افزایی در وب فارسی است

تفاوت ها چگونه کار میکند؟

تفاوت ها جهت تولید محتوای وب سایت خود با همکاری تنی چند از متخصصین و مترجمین کشور به تولید و یا ترجمه مقالات و مطالب مقایسه ای بین مفاهیم مختلف در وب فارسی می پردازد

همکاری با تفاوت ها چگونه است؟

تفاوت ها علاقمند است با مترجمین حرفه ای جهت ترجمه و همچنین متخصصین در حوزه های مختلف جهت تولید محتوا همکاری نماید. پیشنهاد میشوداز طریق فرم همکاری با ما ارتباط باشید

تفاوت بین هیپ هاپ و پاپ چیست؟

تفاوت بین هیپ هاپ و پاپ چیست؟

هیپ هاپ و پاپ بسیار متفاوت هستند. هر کس که یک بیت از موسیقی شنیده باشد می تواند به راحتی تفاوت های این دو ژانر را تشخیص دهد.

اما تفاوت به کنار، آنها هر دو یک نقطه مشترک را به اشتراک می گذارند. آنها هر دو از فرهنگ مردم هستند که تحت تاثیر تغییرات متعددی نه تنها در موسیقی بلکه در جامعه به وجود آمده اند.

هیپ هاپ :

هیپ هاپ به عنوان یک ژانر موسیقی و فرهنگ در سال ۱۹۷۰ آغاز شد.در دوره ای احزاب در برانکس به خاطر بلندگو های خود تحت تاثیر جامائیکا مشهور بودند.به طور کلی زمانی که در آن رپ، نقاشی های دیواری، دی جی بودن، و B-boying شروعی برای یک تغییر فرهنگی بود.

هر چند این تغییر فقط به صدا محدود نبود. اساسا هیپ هاپ برای مقابله با درگیری های همیشگی بین باندهای مختلف در نیویورک به وجود آمد.

پاپ :

پاپ، به عنوان دیگ مذاب تمام ژانرها در نظر گرفته می شود.هیچ موسیقی به جز پاپ از این دامنه گسترده ی موسیقی های متعدد تاثیر نگرفته است.

به طور کلی پاپ در جهت هدف قرار دادن مخاطبان جوان به وجود آمده است، از این رو در آن ترکیب ریتم های محبوب و ضربه ها از رده های مختلف موسیقی وجود دارند.گرچه آغاز موسیقی پاپ به اوایل دهه ی ۳۰ بر می گردد، اما به نوعی هر آهنگ پاپ همیشه طراوت خاص خود را دارد که محبوبیت آن را حفظ می کند.

تفاوت بین هیپ هاپ و پاپ چیست؟

تفاوت این دو سبک واقعا آشکار است و نیازی به متخصص برای پیدا کردن این تفاوت ها نیست.

در حالت ایده آل، پاپ برای تجارت مناسب تر است. دیگر هنرمندان ممکن است که این دلیل را باعث عاری بودن سبک پاپ از کالیبر هنری بدانند.

در پاپ زمان آهنگ معمولا کوتاه تر و مضموم آهنگ ساده تر واخلاقی تر می باشد. اکثر تک آهنگ های معروف پاپ ، یا آهنگ عشقی هستند و یا آهنگ رقص که یک عنصر قوی و جدید مانند کیفیت را دارند.

از سوی دیگر، هیپ هاپ شامل پیام های نمادین از نظر هنرمند در مورد مسائل مختلف می باشد.هیپ هاپ در درجه اول توسط ضرب ها که شامل فانک، اسکرچ، جعبه ضرب آهنگ و صدای سازهای کوبه ای نواخته می شود.

هیپ هاپ نیز معمولا به وسیله ی رقص بریک و رپ قابل تمایز است.

این دو فرهنگ آنقدر تاثیر بزرگی ایجاد کرده اند، که حتی چندین دهه پس از تولد آنها،این تاثیر هنوز هم مشهود است و در واقع در حال حاضر به عنوان یک روش زندگی برای برخی از افراد تبدیل شده است.

سوالات پیش آمده بین فرهنگ تجارتی ویا نمایشی بودن قابلیت های هنری این دو ژانر به دلیل ترکیب شدن این دو ژانر با هم ،کم کم از میان برداشته شده است. به هر حال یک موفقیت نه تنها به پیام هنری خود را، بلکه به نظر عموم افراد راجع به آن بستگی دارد.

به طور کلی رپ، نقاشی های دیواری، دی جی بودن، و B-boying در ظاهر شروعی برای یک تغییر فرهنگی بود.

پس بطور خلاصه:

– پاپ، به عنوان دیگ مذاب تمام ژانرها در نظر گرفته می شود.

– به طور کلی پاپ در جهت هدف قرار دادن مخاطبان جوان به وجود آمده است، از این رو در آن ترکیب ریتم های محبوب و ضربه ها از رده های مختلف موسیقی وجود دارند.

– در حالت ایده آل، پاپ برای تجارت مناسب تر است. دیگر هنرمندان ممکن است که این دلیل را باعث عاری بودن سبک پاپ از کالیبر هنری بدانند.

– هیپ هاپ شامل پیام های نمادین از نظر هنرمند در مورد مسائل مختلف می باشد.

 

اگه از این مقاله خوشت اومده چرا با دوستات به اشتراک نمیزاری؟

نوشته های مرتبط